Lokalizacja i komunikacja

Gdyńska inwestycja ATAL powstanie przy ul. Kazimierza Górskiego, w niewielkiej odległości od Drogi Gdyńskiej, w otoczeniu Lasów Witomińskich i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na dogodne usytuowanie Modern Tower składają się: sąsiedztwo terenów rekreacyjnych, szeroki dostęp do infrastruktury miejskiej oraz bliskość Zatoki Gdańskiej. 

Jednym z wielu atutów lokalizacji jest bardzo dobra komunikacja z pozostałymi częściami Gdyni i całym Trójmiastem. W pobliżu Modern Tower znajdują się przystanek autobusowy (linie 109 i 172) oraz stacje SKM i PKM, (ta druga umożliwia szybki, bezpośredni transfer m.in. na gdańskie lotnisko). Zmotoryzowanym wygodę podróżowania zapewni Droga Gdyńska, jedna z głównych ulic miasta, którą można szybko dotrzeć do Sopotu i Gdańska, a także na obwodnicę Trójmiasta i drogę S6, prowadzącą do miast zlokalizowanych na północ i zachód od Gdyni oraz na Półwysep Helski. 

Gdynia sprzyja też sympatykom transportu wodnego. Znajduje się tu nie tylko największy w Polsce port jachtowy, ale również terminal promowy, obsługujący przeprawy do Sopotu, Gdańska i Helu oraz krajów skandynawskich. Krajowe i zagraniczne podróże ułatwia ponadto lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku – z ul. Kazimierza Górskiego można tam dojechać samochodem w ok. 25 min.

Okolica, udogodnienia, atrakcje

Gdynia, jak całe Trójmiasto, słynie z przyjaznego klimatu (powietrze bogate w jod) oraz terenów rekreacyjnych i rozrywek dla całej rodziny. Otoczenie inwestycji Modern Tower to nie tylko zielone płuca Gdyni i morze na wyciągnięcie ręki – to także bliskość centrum miasta, lokalnych atrakcji i niezbędnej infrastruktury. 

Codzienną wygodę życia i pracy zagwarantuje bogate zaplecze handlowo-usługowe. Niecałe 10 min piechotą od Modern Tower znajduje się największe na Pomorzu gdyńskie centrum handlowo-rozrywkowe Riviera (250 sklepów, 30 restauracji, 7 placów zabaw, kino), nieco dalej jest też Centrum Handlowe Batory. W pobliżu działa wiele innych marketów i sklepów osiedlowych (w tym całodobowych). Amatorów kulinarnych ucieszy rozwinięta oferta gastronomiczna w postaci kameralnych restauracji, pizzerii i cukierni. W okolicy znajdują się ponadto salony kosmetyczne i fryzjerskie, stacje paliw, obiekty administracji miejskiej, poczta, centrum biurowe przy ul. Łużyckiej, liczne przedszkola i szkoły (publiczne gimnazja, licea, prywatne uczelnie i ośrodki doskonalenia), jak również przychodnie, szpitale, poradnie stomatologiczne czy apteki. 

Okolica Modern Tower daje sporo okazji do ekscytującego spędzania czasu wolnego. Inwestycja sąsiaduje z wielofunkcyjnym obiektem Gdynia Arena, gdzie odbywają się liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i biznesowe. W pobliżu są także Narodowy Stadion Rugby, Stadion Miejski w Gdyni, Gdyńskie Centrum Sportu, klub tenisowy, kręgielnia, szkoły tańca i teatr muzyczny. Radość dzieciom i dorosłym sprawią położone w niewielkiej odległości Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Nauki Experyment. Miłośnicy morza poczują się jak ryba w wodzie w Akwarium Gdyńskim MIR i Muzeum Marynarki Wojennej oraz na słynnych statkach – muzeach Dar Pomorza i ORP Błyskawica. Nieopodal można wybrać się na emocjonującą przejażdżkę gdyńskim kołem widokowym, a po wielu wrażeniach ochłonąć na zielonym skwerze Kościuszki. Bardzo lubianym miejscem spacerów, przejażdżek rowerowych i spotkań towarzyskich są również alejki w obrębie Kępy Redłowskiej i molo w dzielnicy Orłowo, do którego można dotrzeć piechotą wzdłuż plaży. Zielony drzewostan, piasek pod stopami, kojący szum morza i lekka bryza głęboko odprężą, a dalsze przyjemności zapewni Modern Tower – doskonałe miejsce, by w Gdyni zamieszkać lub zainwestować w apartamenty, stworzone z myślą o inwestorach szukających idealnych lokali pod późniejszy wynajem.